Cześć!

Czy wiesz, że dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu? To świetna okazja, by zapoznać się z naszymi wskazówkami!


Nigdy nie podawaj danych karty bankowej ani danych logowania do konta bankowego, aby otrzymać pieniądze za przedmiot sprzedany z Przesyłką OLX!

Gdy kupujący odbierze Twoją paczkę i da nam znać, że przedmiot jest zgodny z opisem, wtedy pieniądze automatycznie trafią na podany przez Ciebie na OLX rachunek. Klikając w link od rzekomego kupującego, możesz stracić pieniądze! 


Rozmawiaj tylko na czacie OLX – tutaj konwersacje są bezpieczne.

Każde wyjście z czatu np. do komunikatora WhatsApp wystawia Cię na ryzyko, ponieważ jest już poza działaniem OLX. Zwróć uwagę na wskazówki bezpieczeństwa, które mogą się tam pojawić.


Bądź ostrożny wobec ofert, które są „zbyt dobre, żeby były prawdziwe”.

Na OLX wielu znalazło już niesamowite okazje 🙂 Jeśli i Ty na taką trafisz, zwróć uwagę, czy nie jest przypadkiem zbyt piękna. Mogą o tym świadczyć np. niska cena, zdjęcia w ogłoszeniu skopiowane z innych stron czy poczucie presji – nacisk wywierany przez sprzedającego na jak najszybszą wpłatę „z góry”.


Rekomendujemy korzystanie z Przesyłek OLX.

Ofertę sprzedaży z Przesyłką OLX rozpoznasz po symbolu furgonetki. Po wejściu w ogłoszenie, kliknij przycisk „Kup z przesyłką”, podaj odpowiednie dane i zapłać online.

Gdy odbierasz przedmiot kupiony z Przesyłką OLX, masz 24h by dać nam znać, czy przedmiot odpowiada opisowi w ogłoszeniu. Jeśli otrzymałeś coś zupełnie innego, użyj przycisku „Zamówienie nie jest OK”, a my sprawdzimy Twoje zgłoszenie.


Jeśli ogłoszenie budzi Twoje podejrzenia i uważasz, że nie jest wiarygodne – użyj funkcji „Zgłoś” widocznej pod treścią każdego ogłoszenia.

Pamiętaj, by jak najdokładniej opisać, co budzi Twoje wątpliwości. Zapoznamy się z Twoim zgłoszeniem i podejmiemy stosowne kroki.

Możesz również napisać do nas przez formularz kontaktowy. Pamiętaj, by wybrać odpowiedni powód kontaktu i jak najdokładniej opisać sprawę.


Dbaj o swoje bezpieczeństwo – czytaj nasze wskazówki na Blogu OLX.

Tam zamieszczamy bieżące informacje o tym, na co warto uważać. Zachęcamy również do zapoznania się ze stroną olx.pl/bezpieczenstwo.