Sezon wakacyjny w pełni. Szef już dawno zatwierdził Twój urlop, a Ty wciąż nie znalazłeś noclegu? Odczuwasz coraz większą presję by znaleźć idealne miejsce, w którym odpoczniesz tak jak lubisz, a jednocześnie nie zrujnujesz domowego budżetu?

Pamiętaj, że pośpiech, stres i nerwy nigdy nie są dobrymi doradcami. Jak więc ustrzec się przed nieistniejącym noclegiem? 

  1. Zwróć uwagę na cenę

Każdy z nas chciałby załapać się na super okazję i zapłacić jak najmniej za piękny apartament w idealnej lokalizacji. Zwróć jednak uwagę na to, czy cena za nocleg nie odbiega znacząco od innych podobnych ofert. Fałszywe oferty często będą kusić nas atrakcyjną ceną.

  1. Sprawdź zdjęcia

Jeśli jest taka możliwość, to czemu by z niej nie skorzystać? Kliknij prawym przyciskiem myszy na zdjęcie i wybierz opcję „Szukaj grafiki za pomocą Obiektywu Google”. Jeśli zdjęcie wyświetla się na innych stronach i w innej lokalizacji, niż ta podana w ogłoszeniu to znak, że coś jest nie tak. Zachowaj ostrożność – to może być fałszywy nocleg.

  1. Staż konta

Nigdy nie zaszkodzi spojrzeć na konto użytkownika – jak długo ma konto na OLX? Czy ma jakieś oceny? 

  1. Zapytaj o adres nieruchomości

Sprawdź czy informacje, które otrzymałeś się zgadzają. Korzystając z Google Maps / Google Street View upewnij się czy taka lokalizacja w ogóle istnieje oraz czy możliwe jest, że właśnie tam znajduje się wybrany nocleg.

  1. Weryfikuj otrzymane informacje

Możliwe, że dany ośrodek ma swoją stronę internetową lub jego oferta zamieszczona jest również na innych stronach. Sprawdź czy informacje, które otrzymałeś: adres, cena, numery kontaktowe są spójne na obu stronach. 

  1. Sprawdź opinie

Jeśli coś w wybranym noclegu wzbudza Twój niepokój sprawdź podany w ogłoszeniu /  korespondencji numer telefonu (www.nieznany-numer.pl) oraz numer konta (www.jakitobank.pl).

  1. Zachowaj spokój

Nie spiesz się z decyzją. Jeśli jesteś poddawany presji czasu, proszony o ekspresowy przelew albo natychmiastową płatność BLIK, lepiej zrezygnuj z oferty. 

Jeśli jakakolwiek oferta będzie dla Ciebie podejrzana, zgłoś to do nas za pomocą formularza kontaktowego, kliknij przycisk Zgłoś naruszenie przy ogłoszeniu lub przycisk Zgłoś użytkownika w korespondencji.
Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci uniknąć niepotrzebnego stresu podczas urlopu. Znajdź swój wymarzony nocleg na OLX i w pełni ciesz się wakacjami!