bezpieczeństwo

Nowa odsłona oszustwa – fałszywe linki do płatności online!

Uwaga! Oszuści stosują nową metodę działania, by przejąć dostęp do kont bankowych swych ofiar!

Tym razem jako kupujący wysyłają link do „czeku”, który mamy odebrać jako zapłatę za wystawiane przez nas przedmioty. Link do „czeku” wysłany przez oszusta udaje czek BLIK, prowadzi natomiast do fałszywej strony logowania do banku, dzięki której można przejąć nasze dane logowania.

Przykład takiej strony:
screen
Jak widać, strona w żadnym razie nie jest prawdziwą stroną banku Santander – wystarczy spojrzeć na adres!
Aby ustrzec się przed tym oszustwem:
– jeśli otrzymałeś link do płatności, zwróć uwagę, do jakiej strony przekierowuje – wyślij nam jej adres lub zrzut ekranu!
– jeśli nieopatrznie próbowałeś się zalogować i w ten sposób udostępniłeś dane logowania oszustom – jak najszybciej zmień hasło dostępu, sprawdź listę zaufanych odbiorców (mogą tam pojawić się nowe pozycje, dodane przez oszusta) i niezwłocznie skontaktuj się ze swoim bankiem. Koniecznie zgłoś również oszustwo na Policję!
Koniecznie przeczytaj również nasze poprzednie ostrzeżenia na temat oszustw przez fałszywe strony płatności:

13 myśli w temacie “Nowa odsłona oszustwa – fałszywe linki do płatności online!”

  1. Adres w przeglądarce idzie pominąć, można otworzyć nowe okno z ograniczeniami. Tak samo można podmienić za pomocą JavaScript -pasek statusu. Warto wprowadzić lub aktywować zabezpieczenia 2 etapowe w dostępie do banku i nigdy nie korzystać z łącza, typu „Short URL” -skrócony adres www.

  2. masakra z tymi oszustami . Mnie osobiscie w ciagu pol roku regularnie eraz w miesiacu probuja okrasc . Na przekret pay pal i podrobione maile jacus ludzie z 1 konca swiata

    1. Niestety nie jesteśmy w stanie potwierdzić kiedy serwis będzie znów działał – staramy się rozwiązać problem jak najszybciej się da!

  3. Czemu nie działa olx, a ciągle się aktualizuje, a na dodatek pisze, że to dawna tablica.pl. co też nigdy się nie ukazywało. Co się dzieje

  4. ludziska, ale jesteś uperdliwi i niecierpliwi… awarie zdarzają się najlepszym, a wy panikujecie jakby był koniec świata! jak naprawią to naprawią!
    get a life!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.