główny obrazek wpisu "oszuści udają pracowników olx!", mężczyzna w masce siedzi przy komputerze, na biurku leżą fałszywe dokumenty, oszust podszywa się pod pracownika

Docierają do nas sygnały o nowej próbie oszustwa skierowanego do naszych Użytkowników. W tym przypadku oszuści udają pracowników OLX. Najprawdopodobniej odpowiedzialne są za nie te same grupy oszustów, które trudnią się też wyłudzaniem danych kart bankowych. Ostrzegamy przed nimi w tym wpisie.

Oszuści udają pracowników OLX, a następnie kontaktują się z osobami, które już wcześniej oszukali za pomocą linku do fałszywej strony. Twierdzą, że sprawa jest tajna i nakłaniają do ponownego udostępnienia danych karty, pod pretekstem zwrotu utraconych pieniędzy.

Przed oszustwem ostrzegła już Komisja Nadzoru Finansowego, udostępniając przykładową rozmowę:

Wpis z przykładową rozmową można przeczytać również pod tym adresem. Gorąco zachęcamy!

Jak ustrzec się przed tym oszustwem?
  • – Pamiętaj, że pracownicy OLX nie kontaktują się z Użytkownikami przez Whatsapp,
  • – Pracownicy OLX nigdy nie poproszą Cię o dane Twojej karty bankowej lub dane logowania do Twojego konta bankowego,
  • – Jeśli niespodziewanie kontaktuje się z Tobą osoba, która twierdzi, że pracuje w „dziale technicznym” lub „dziale wykroczeń” OLX – przerwij kontakt i sam napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń na infolinię OLX,
  • – Przeczytaj również o rodzaju phishingu, który polega na podszywaniu się pod serwis OLX. Więcej znajdziesz w artykule Uwaga na fałszywe linki i wiadomości służące wyłudzeniu Twoich danych i pieniędzy.